Kominki GP
Kominki GP Sp. z o. o.
ul. Wielicka 25
30-552 Kraków
(mapa kml)

tel/fax +48122611710
biuro@godin.com.pl
zobacz film
film reklamowy kominków

Poradnik kominkowy


Rodzaje urządzeń grzewczych

kominki kominek piece godin kraków poradnik

Wklady kominkowe (wkłady grzewcze)

W porównaniu z dawnymi kominkami otwartymi ich sprawność jest kilkakrotnie wyższa. Wykonane z żeliwa lub stali i szamotu. Zamknięte, oszklone palenisko daje dobrą wizję ognia a jednocześnie dużo większe bezpieczeństwo użytkowania niż palenisko otwarte.
Wkład kominkowy może ogrzewać opływające go powietrze lub wodę, która przekazuje energię do instalacji centralnego ogrzewania (wkład z płaszczem wodnym)

kominki kominek piece godin kraków poradnik

Kasety kominkowe

Działają na tych samych zasadach co wkłady ale budową i kształtem są przystosowane do zainstalowania w palenisku istniejącego kominka otwartego. Często są wyposażone w wentylatory i dystrybutor co ma ułatwiać rozprowadzanie ciepłego powietrza bez potrzeby przebudowy istniejącego kominka.

kominki kominek piece godin kraków poradnik

Piece wolnostojące (piece kominkowe, kozy)

To urządzenia grzewcze połączone z budynkiem tylko za pomocą odcinka przewodu spalinowego. Do instalacji i działania nie wymagają obudowy tak jak wkłady kominkowe i kasety. Kozy nie dają możliwości wykonania zintegrownego systemu ogrzewania całego domu – grzeją tylko w pomieszczeniu, w którym są zamontowane. Niekwestionowaną zaletą pieców kominkowych jest tani i łatwy montaż oraz bardzo duże zróżnicowanie jeśli chodzi o moc grzewczą (mogą ogrzewać przestrzeń do 150 m2) oraz wygląd. W bardzo dużej ofercie pieców wolnostojących każdy znajdzie coś dla siebie.

kominki kominek piece godin kraków poradnik

Kuchnie

Zbudowane są na tej samej zasadzie co piece wolnostojące ale dodakowo wyposażone są w funkcję gotowania. Zwykle profesjonalne kuchnie mogą zasilać również instalację centralnego ogrzewania.