Kominki GP
Kominki GP Sp. z o. o.
ul. Wielicka 25
30-552 Kraków
(mapa kml)

tel/fax +48122611710
biuro@godin.com.pl
zobacz film
film reklamowy kominkówKominki i Piece Kaflowe

kafle Kraków

Wolnostojące piece kaflowe oferowane przez firmę Kominki GP są ciekawą alternatywą dla każdego, kto szuka czegoś więcej niż tylko proste kominki nowoczesne.

Kafle oddają ciepło z wnętrza pieca równomiernie, całą powierzchnią. Jest to najbardziej komfortowy dla człowieka sposób ogrzewania, który dodatkowo nie wysusza powietrza (jak to ma miejsce np. przy grzejnikach konwekcyjnych).

Jeszcze do niedawna piec kaflowy ogrzewał tylko pomieszczenie, w którym był zbudowany.

Współczesne piece i kominki kaflowe nawiązują formą i stylem do dawnych kominków ale dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik zduńskich, materiałów akumulacyjnych i najwyższej jakości żeliwnych oraz stalowo-szamotowych wkładów kominkowych mają one dużo lepsze właściwości grzewcze i dają znacznie większą swobodę projektowania niemalże dowolnych kształtów. Systemy dystrybucji gorącego powietrza pozwalają na ogrzanie całego domu a zastosowanie wkładu z płaszczem wodnym umożliwia zasilenie instalacji centralnego ogrzewania i ogrzanie ciepłej wody użytkowej.

Oczywiście niezmienne pozostają same kafle, które zawsze kojarzą się z przyjaznym, łagodnym i długotrwałym ciepłem a obecnie są również wyznacznikiem luksusu i dobrego smaku.

W naszej ofercie mamy kafle gładkie (płaskie), fakturowane, klasyczne (kasetonowe), kafle typu "brama" (kapliczka), "dołek", kratki kaflowe oraz kafle ozdobne z reliefem.

Rodzaje kafli

Tradycyjny wymiar kafla to 22 x 22 cm. Jest on uzupełniony dodatkowymi elementami, takimi jak połówki, gzymsy, półki, kratki, narożniki itp. Taki zestaw kafli umożliwia zbudowanie dowolnego, chociaż mieszczącego się w pewnych ramach stylistycznych pieca lub kominka. Całkowitą swobodę konstrukcji nowoczesnych brył dają płaskie kafle produkowane w dowolnych, potrzebnych rozmiarach.

Oferujemy kafle zarówno w podstawowych, klasycznych kolorach: biały, odcienie brązu, butelkowy, kobaltowy, kremowy, beżowy, ecru, jak i w kilkudziesięciu innych szkliwach i polewach.

Przykładowe kolory kafli

Dowolne, ręcznie malowane wzory na kaflach są wykonywane przez znanego i cieszącego się zasłużoną renomą w Krakowie artystę – rzemieślnika, pana Mariana Jesienia.

Użycie do budowy pieca ręcznie malowanych kafli sprawi, że stanie się on wyjątkową, unikalną i niepowtarzalną ozdobą wnętrza. Malowanie kafli to precyzyjne i czasochłonne zajęcie wymagające talentu i cierpliwości. Niezbędne jest zaufanie artyście i danie mu chociaż częściowo wolnej ręki ale efekt końcowy zwykle przekracza nasze oczekiwania.

Najbardziej popularne wzory to motywy i ornamenty roślinne, ptaki, wzory holenderskie charakterystyczne dla Delft, krajobrazy, scenki rodzajowe (zwłaszcza myśliwskie), motywy marynistyczne i wzory geometryczne.

Przykładowe kafle malowane

Przykładowe kafle reliefowe i dekoracyjne

Ofertę kafli stale poszerzamy o nowe wzory i kolory. Dzięki nowoczesnym i wydajnym piecom do wypalania używane przez nas kafle mają doskonałą jakość i najlepszą trwałość.

Głównymi cechami wyróżniającymi nasze piece są:

Do naszych pieców i kominków kaflowych stosujemy wkłady grzewcze najlepszych polskich i zagranicznych producentów. Szczególnie dobrze jakościowo i estetycznie sprawdzają się wkłady żeliwne francuskiej firmy Godin i polskiej firmy Kratki.pl oraz wkłady stalowo - szamotowe Hajduk, Arysto i Spartherm.

Galeria kominków i pieców kaflowych